Search
Poptávky

Turbovex

Turbovex TX 3100A je kompletní ventilátorová jednotka pro stropní montáž, která tvoří centralizovaný systém větrání a výměny tepla pro vaši ocelovou halu.

Toto řešení je ideální pro velké, otevřené prostory a eliminuje potřebu pokročilého potrubí ve stropě. Turbovex navíc snižuje celkovou energetickou náročnost haly, protože rekuperuje teplo z již ohřátého vnitřního vzduchu.

Výhody: 

  • Snižuje celkovou energetickou potřebu haly
  • Recykluje již ohřátý vzduch
  • Poskytuje řešení ventilace bez potrubí pod střechou
  • Filtruje a čistí vzduch v místnosti

Efektivní rekuperace tepla

Princip rekuperace tepla v Turbovexu je založen na nízkootáčkovém, rotujícím výměníku tepla. Odtahový ventilátor, který je umístěn na horní části jednotky, nasává horký vzduch z místnosti přes výfukový ventil ve spodní části jednotky. Další ventilátor současně nasává čerstvý vzduch zvenčí. Oba proudy vzduchu se setkávají v rotujícím výměníku tepla umístěném uprostřed jednotky a ohřívá se studený venkovní vzduch. Ten se potom šíří do místnosti výfukovým otvorem umístěným v horní části ventilu.

Každá jednotka má kapacitu 1400-3000m³/h.

Efektivní extrakce pomocí podtlaku

Díky většímu odtahu vzduchu než nasávání vytváří Turbovex v hale podtlak, který zabraňuje únikům tepla, které by jinak v objektu mohli nastat. Čistící část v jednotce filtruje případné nečistoty v nasávaném vzduchu a další filtr čistí odpadní vzduch. Aby částice nečistot nepoškodily jednotku, je třeba filtry měnit 2-4krát ročně.

Jednotku lze s výhodou použít v autodílnách, garážích a podobně, kde účinně napomáhá odsávání škodlivých výfukových plynů.

Turbovex lze nainstalovat do různých typů střešních konstrukcí, jako je tradiční zateplená střecha skládaný plášť,  sendvičové panely nebo membránová střecha na vysokém profilu.

Jednotka může být nainstalována ve sklonu střechy 0-40° a může být umístěna tak, aby hlavní jednotka byla buď pod střechou, nebo nad ní. To znamená, že si můžete vybrat zda má kontrolní a servisní poklop skončit uvnitř nebo vně budovy.

Turbovex je vhodný:

  • Workshopy
  • Garáže
  • Výrobní haly
  • Sportovní haly
  • Sklady
  • Obchodní prostory

Přídavná topná jednotka jako volitelná výbava

Pro Turbovex lze nainstalovat další tepelné aditivum. To se skládá z elektrického ohřívače vzduchu, který zvyšuje účinnost ventilátorové jednotky, když jsou ve vzduchu teploty pod nulou.

Technické listy
Velikost VxŠ 3393 x 1300 m
Průměr trubky – střední část 870 mm
Hmotnost 200 kg
Kapacita 1400 – 3000 m³/h
Rekuperace tepla 3000 m³/h 75%
Zdroj napájení 1 x 230 V/ 50 Hz
Výkon motoru 2 x 750 W
Spotřeba energie 3000 m³/h 1044 W, 1,25 Kj/m³
Hladina zvuku 46 – 60 dbA
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...