Search
Poptávky

ROZUMNÉ ŘEŠENÍ ZEMĚDĚLSKÉ SKLADOVÉ HALY

V období sklizně a v čase po ní slouží zemědělské skladovací haly nejčastěji k dočasnému či celoročnímu uskladnění řady plodin a dalších zemědělských produktů, případně jsou též využívány k parkování zemědělské techniky.

Kontaktujte naše obchodní oddělení
Ing. Lukáš Václavek
Ing. Lukáš Václavek

Obchodní manažer hal

+420 702 070 812 Call
Zaujala Vás naše nabídka hal? Kontaktujte mě a domluvíme se na spolupráci.

Všechny funkce které zemědělec potřebuje

V období sklizně a v čase po ní slouží zemědělské skladovací haly nejčastěji k dočasnému či celoročnímu uskladnění řady plodin a dalších zemědělských produktů, případně jsou též využívány k parkování zemědělské techniky

Konkrétněji se mezi nejběžnější způsoby využití řadí:

  • dočasné (po dobu sklizně) nebo celoroční uskladnění zemědělských plodin, ovoce a zeleniny
  • celoroční uložení krmiv, slámy, sena
  • parkování a garážování traktorů, kombajnů, kultivátorů a dalších strojů a příslušenství či jiné zemědělské techniky
  • dočasné (po dobu sklizně) či celoroční umístění jednoduchých balicích a třídicích linek
  • vytvoření zázemí pro obsluhu a zaměstnance

Zjednodušeně lze říci, že skladovací hala slouží jako ochranný obal pro předměty a majetek, které svojí hodnotou mnohonásobně převyšují vlastní hodnotu tohoto obalu, tedy samotné haly. Je však třeba vzít v úvahu, že zatímco skladovaný obsah se může v čase libovolně měnit, hala bude sloužit desítky let.

 

Podívejte se s námi na oblasti využití hal

Máme pro Vás řešení, která vydrží

Zemědělská skladovací hala musí splnit rozdílné požadavky podle toho, co v ní skladujeme, a jakou manipulaci uvnitř i okolo haly používáme. Slouží-li hala například k uskladnění slámy, sena nebo pícnin, obilovin a jiných plodin, je nutné prostory uvnitř dobře odvětrávat a umožnit tak přirozené nebo nucené dosoušení, případně je třeba vytvořit vhodné vnitřní klima. K tomu v některých případech postačí mít haly bez stěnového opláštění, tedy pouze zastřešené.

Z naší zkušenosti doporučujeme zvážit zakomponování řešení, jež jsou odzkoušená a hojně využívána zákazníky, a která mnohonásobně zvyšují užitnou hodnotu neizolovaných skladových hal. Patří mezi ně kupříkladu:

  • Opěrné zdi v celé hale nebo jen její části do požadované výše a pevnosti. Naši montéři umí na tyto zdi halu ukotvit a šetřit tak vaše peníze.
  • Zvětšení zastřešené plochy pomocí bočních a čelních přesahů střechy. Náš konstrukční systém umožňuje délku bočního přesahu až do 8 m bez podpěrného sloupu (lze využít například jako sklad slámy a jiných zemědělských plodin nebo jako parkoviště).
  • Omezení tvorby kondenzátu ze vzdušné vlhkosti na spodní straně střešního plechu pomocí aplikace antikondenzační textilie (systém Drop-stop) a nuceným větráním pomocí větracích turbín a perforovaných plechů.
  • Zaizolování části haly (může sloužit například jako kancelář či sklad předmětů, které vyžadují stálejší teplotu okolí), nebo naopak otevření jednoho či více polí vynecháním stěnového opláštění (lze využít jako nakládací plochu nebo zastřešení prostoru).
  • Zajištění denního osvětlení prosvětlovacími pásy nebo použitím perforovaných plechů.
Napište nám!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...