Search
Poptávky

JIŽ 50 LET POSKYTUJEME NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM BEZSTAROSTNOU VÝSTAVBU

Od svého založení v roce 1973 jsme se vždy věnovali dodávání vysoce kvalitních produktů našim zákazníkům.

Podívejme se zpět do roku 1973.

Věděli jste, že byla zavedena například poštovní směrovací čísla nebo že v Praze byl otevřen Nuselský most?

V tomto roce byla premiéra česko-neměcké pohádky Tři oříšky pro Popelku, my jsme jezdili ve škodovkách a trabantech.

V roce 1973 proběhl také první ročník mezinárodního agrosalonu Země Živitelka.

 

70.léta

Borga začíná vyrábět plechovou krytinu ve svém závodě ve Švédsku a v roce 1979 se společnost rozrůstá a zakládá stavební firmu.

Pro Českou republiku je tato etapa obdobím normalizace. Je uveden do provozu první úsek dálnice D1.

Nosíme minisukně a zvonáče. Naše děti si hrají s mončičákama a sbíráme céčka. Je vynalezen první mikročip a Motorola představuje úplně první mobilní telefon.

80.léta

Silný podnikatelský duch vede společnost Borga k tomu, aby se stala průmyslovou skupinou s výrobou plechů, dveří a spojovacího materiálu. Provoz je zahájen v Kalifornii. 

Berlínská zeď je stržena a končí studená válka. Českoslovenští hokejisté to válí na mistrovství světa. A božský Kája vyhrává jednoho slavíka za druhým.

The Truth Is Out There, tagline of The X-Files | BORGA

90.léta

Otevírá se východoevropský trh s velkými potřebami výstavby a renovacemi. Překračujeme hranice Švédska a zakládáme pobočku v Polsku. 

Po sametové revoluci k nám přichází dříve nedostupné radosti . Sledujeme seriály Akta X, Přátelé, Dallas a na hudební scéně se objevuje techno, hip hop, nebo rock. Začínáme surfovat po internetu s neohrabanými vytáčecími modemy.

 

2000-2009

Zakládáme pobočku v České republice a Litvě. Sídlo společnosti je nyní ve Skaře. Rozšiřujeme výrobu trapézových plechů. 

V některých zemích začíná platit Euro. Oblíbeným se stal MP3 přehrávač a na televizní obrazovky se dostává seriál Simpsonovi.

Netflix

2010-2019

Výstavba hal je stále oblíbenější a nyní ve středním Polsku slavnostně otevíráme naši vlastní výrobu ocelových rámů. 

Streamovací služby jako Spotify, Youtube nebo Netflix berou svět útokem. Vzrůstá význam 3D tiskáren a začínáme využívat drony.

 

Poke Bowl is a Hawaiian national dish - popular outside of Hawaii | BORGA

2020-NYNÍ

V roce 2021 zakládáme pobočku v Rakousku. Jak se digitalizace zrychluje, zrychluje se i vývoj společnosti Borga, která bere budoucnost vážně.

Covid 19, válka na Ukrajině a vysoká inflace. Průlom v technologii AI. Stále více nám záleží na našem zdraví, ochraně životního prostředí a udržitelnosti a zaměřujeme se na sociální změny.

Anders Paulsson
Anders Paulsson

Výkonný a provozní ředitel společnosti

Výkonný a provozní ředitel společnosti Call
Těšíme se na další růst a rozvoj, abychom naplnili naši vizi poskytovat našim zákazníkům inovativní a udržitelná řešení po mnoho příštích let.

NAŠE LOGO V PRŮBĚHU LET 1973-2023

Vår logotyp genom åren - 1973-2023 | BORGA

Společnost zrozená v západním Švédsku

Za uplynulé půlstoletí jsme zažili mnoho výzev a změn, ale vždy jsme se snažili našim zákazníkům nabízet pouze kvalitní řešení. 

Borga se z počátku zaměřovala na výrobu profilovaného plechu. Vůdčí principy společnosti byly stejné jako u mnoha podnikavých společností v regionu v té době, nejlépe popsané rčením: „Nic není tak dobré, aby se to nedalo zlepšit.“

„V důsledku toho jsme v průběhu let posunuli hranice ve stavebnictví v mysli i na mapě a vždy jsme šli svou vlastní cestou,“ říká Peder Dagsánth, zakladatel a majitel Borga Group. 

Ve Švédsku, v srdci regionu Skaraborg, si Borga vybudovala silnou obchodní kulturu charakterizovanou spoluprací, prozíravými a pragmatickými hodnotami. 

Haly jednoduše bez starostí

Od roku 1973 vyrábíme ocelové stavební komponenty se zaměřením na inovativní design, kvalitu a udržitelnost. 

Nabízíme ocelové haly vhodné pro různá odvětví, od průmyslu, výroby, logistiky, zemědělství či jezdectví až po kanceláře a komerční budovy. Během prvních 50 let dodala společnost Borga zákazníkům tisíce stavebních konstrukcí.

„Těšíme se na další růst a vývoj, abychom realizovali naši vizi poskytovat našim zákazníkům inovativní a udržitelná řešení po mnoho nadcházejících let,“ říká Anders Paulsson, výkonný a provozní ředitel. 

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...