Search
Poptávky

Otevřené haly a zastřešení

Pod pojmem zastřešení se skrývá celá řada otevřených hal od staveb různých rozměrů bez stěnového opláštění až po haly jen s jednou otevřenou stěnou.

Kontaktujte nás!
Ing. Lukáš Václavek
Ing. Lukáš Václavek

Obchodní manažer hal

+420 702 070 812 Call
Jsem odborníkem na stavbu montovaných ocelových hal a pomohu Vám od prvních myšlenek a náčrtků až po samotnou realizaci.

Otevřené haly a jejich uplatnění

Otevřené haly najdou uplatnění tam, kde:

  • potřebujete ochranu proti dešti a sněhu,
  • nevadí změny teploty mezi dnem a nocí a vlivem změn podmínek podle ročních období,
  • nevadí přirozená vzdušná vlhkost,
  • je požadováno přirozené větrání, které je možné regulovat sítěmi, opláštěním jen některých stěn nebo velkou větrací hřebenovou štěrbinou v kombinaci se zvýšením spádu střechy.

Otevřené haly najdete v zemědělství a jezdectví, v komunální sféře, stavebnictví a stavebninách, obchodě i mnoha dalších odvětvích. Prohlédněte si níže několik příkladů realizovaných hal.

U některých otevřených hal je stěnové opláštění nahrazeno speciálními sítěmi, které umožňují dle potřeby měnit plochu zakrytí stěn, a tím regulovat větrání či zlepšit mikroklima uvnitř haly.

Dalším typickým prvkem je rozdílné řešení povrchu podlahy od zhutněné štěrkové plochy pod zastřešením bez opěrných zdí přes zámkovou dlažbu až po asfaltové a kvalitní betonové podlahy.

V otevřených halách se opěrné zdi často používají v různých výškách, s různým provedením povrchu stěny a s různou únosností, která je odlišná u litého betonu, hotových prefabrikátů (například „lego kostek“) či ztraceného bednění. Borga provedla již řadu realizací s konstrukcí umístěnou na betony. Toto řešení šetří investorovi hodně času a peněz tím, že nemusí dělat zemní práce potřebné ke kotvení ocelové haly a samotné zdi, navíc je možné stavět kontinuálně bez přerušení.

Haly, které se přizpůsobí vašim potřebám

Nezřídka se v budoucnu objeví potřeba skladovat v hale další komodity a předměty, pro něž nebyla původně plánována skladovací kapacita. Borga vám v tomto ohledu nabízí ideální řešení: skladovací kapacita vaší haly může po letech narůst dle vašich nových potřeb a finančních možností díky tomu, že vám již dnes do stávajícího řešení zakomponujeme prvky pro budoucí prodloužení či rozšíření haly.

Výhody jedinečného konstrukčního systému společnosti Borga

  • Rychlý termín dodání a montáže.
  • Komunikace přímo s výrobcem a projektantem haly.
  • Rozměry haly, které je možno volit na milimetry přesně podle vašeho přání (šířka, délka, výška, světlá výška, sklon střechy).

Možnost postavit halu svépomocí podle montážní dokumentace dodané spolu s vyrobenou halou.

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...