Search

Logistické a skladovací haly na míru

Skladové a logistické haly patří společně s těmi výrobními k nejžádanějším stavbám. Jejich prostory lze využít pro bezpečné skladování výrobků, strojů, mražených a chlazených produktů, ovoce a potravin, zemědělských komodit a jiných. V závislosti na účelu využití se ovšem výrazně liší velikost a dispozice objektu. Mnozí investoři kladou například důraz na absenci jakýchkoliv překážek uvnitř haly, což jim umožňuje s uskladněnými zařízeními a produkty neomezeně a hladce manipulovat.

 

Hlavní výhodou izolovaného skladu proti tomu neizolovanému je možnost temperování prostoru a minimalizace kondenzace vzdušné vlhkosti. Možnými typy skladovacích hal jsou například logistická a expediční centra, skladovací haly strojírenské a zemědělské, sklady potravin, chladírenské haly a jiné. Skladové haly také velmi často navazují na administrativní a výrobní objekty.

Investice do budoucnosti

Investice do izolované skladové haly představuje finančně náročnější a dlouhodobé řešení. Borga je pro tuto investici vhodným partnerem díky svým 40letým zkušenostem, během nichž postavila již stovky logistických budov pro různé podnikatelské záměry. Navíc jsme dobře známí rychlou dodávkou i montáží. S ohledem na váš postupný růst si s naší pomocí můžete připravit skladovou halu pro budoucí prodloužení či rozšíření.

Náš konstrukční systém je skvělé řešení

Náš konstrukční systém můžeme přizpůsobit různým skladovacím požadavkům a podmínkám. Výhodou naší dlouhodobě vyvíjené rámové konstrukce je pak především její štíhlost. Nemá tvar příhradového vazníku, tudíž uvnitř budovy získáte větší světlou výšku bez nutnosti vysokého stěnového opláštění.

Další výhodou systému je flexibilní vzdálenost mezi rámy až do vzdálenosti 7,6 metrů, takže lze halu přizpůsobit rozměrům různých skladovacích systémů. V případě lehkých skladovaných komodit může být nejvhodnějším řešením mezipatro, které lze snadno zakomponovat do konstrukce.

Vnitřní prostředí haly je rovněž velmi důležité. Náš systém opláštění střechy a stěn je vzduchotěsný a svými parametry přispívá k vnitřní tepelné pohodě a ekonomickému vytápění. Navíc působí zevnitř čistě a skryje většinu konstrukčních prvků typických pro ostatní systémy. Vnitřní barevné provedení si vyberete z naší široké nabídky barev plechů.

Řešení pro různé typy skladovacích a  logistických hal

Vhodným doplňkem haly je rozdělení prostoru vnitřními příčkami, které mohou mít protipožární odolnost. Halu lze dodat i bez vnitřních příček, které se dají dodělat později.

Často se nabízí možnost část haly neizolovat, případně jedno či více polí na stěnách udělat bez opláštění, čímž vznikne například chráněná nakládací plocha.

Z dlouhodobé zkušenosti doporučujeme využít příklady odzkoušených a zákazníky hojně využívaných řešení, která mnohonásobně zvyšují užitnou hodnotu izolovaných skladových hal:

  • Zvětšení zastřešené plochy díky přesahu střechy. Náš konstrukční systém umožňuje délku přesahu až do 6 m bez podpěrného sloupu (lze využít například jako vykládací rampu, parkoviště nebo krátkodobý sklad).
  • Zajištění denního osvětlení díky hřebenovému světlíku.
  • Vybudování mezipatra v části haly, případně oddělení části haly příčkou, přičemž vzniklý oddělený prostor lze využít kupříkladu pro administrativní účely.

 

NEJVĚTŠÍ VÝHODY

  • Rychlý termín dodání a montáže.
  • Čisté vnitřní pohledové provedení.
  • Rámová konstrukce s velkou světlou výškou.
  • Flexibilní vzdálenost rámů.
  • Příprava pro budoucí prodloužení či rozšíření haly.

 

  POPTEJTE ZDE

 

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...