Borga
Search

Farma pro chov masného skotu

Naše společnost BORGA s.r.o. měla možnost se podílet na záměru investora postavit zcela novou moderní farmu na zelené louce, která po dokončení bude splňovat nejpřísnější kritéria pro chov masného skotu a stane se tak jedním z nejmodernějších ucelených provozů v regionu.

Naše role nebyla omezovat investora, ale cílem bylo zajistit v našich montovaných halách co nejlepší podmínky pro chov skotu a vlastní provoz vybavený inteligentními automatizovanými technologiemi, které při plném využití přinesou vysokou produktivitu práce.

Vlastní záměr, jak celá farma bude vypadat a jak budou řešeny jednotlivé objekty v I. etapě, byl viditelný na vizualizacích připravených před spuštěním samotné realizace.

Borga se tak podílela na hledání řešení a detailů, která po jejich implementaci do celku pomohla vytvořit odpovídající podmínky vyžadující moderní chov masného skotu.

Součástí první etapy této farmy jsou objekty:

  • Stáj pro zimní ustájení 280 ks jalovic (polovina pro jalovice do 8-14 měsíců do 330 kg, polovina pro jalovice do 20-26 měsíců do 550 kg)
  • Stáj pro celoroční ustájení 150 ks býků do 740 kg s venkovními výběhy
  • Zastřešené hnojiště
  • Sklad sena a slámy
  • Senáž
  • Garáže a sklad
  • Správní budova a jímka na kejdu

Celý proces od vyřízení stavebního povolení, projekčních prací a samotné realizace nakonec zvládl investor v rekordním čase. Vlastní výstavba hal proběhla dle připraveného konečného harmonogramu.

Jak už to u takto velkého projektu bývá, v průběhu realizace farma doznala několika změn. Farma byla například rozšířena o samostatná vlastní jatka.

Momentálně s investorem spolupracujeme na II. etapě této farmy, kdy farma bude doplněna o další haly a propojení, které významně navýší kapacity farmy. Zároveň do některých hal bude umístěna technologie zajišťující maximální robotizaci provozu.

Nabízíme možnost si prohlédnout jednotlivé objekty (viz níže)  od vizualizace (kterou provedla společnost AREA group s.r.o. ) přes několik fotek z realizace až po poslední zaznamenaný stav jednotlivých objektů.

 

  poptejte zde

nebyla nalezena žádná shoda "{{query}}", zkuste to prosím zadat jiný hledaný výraz.
Please wait, searching for "{{query}}" ...