Search
Poptávky

Rekonstrukce

Rekonstrukce jsou pro Borgu dlouhodobou aktivitou logicky navazující na to, že jsme výrobci, máme vlastní stavební systém vyvinutý a spravovaný našimi statiky a projektanty a haly sami stavíme.

Kontaktujte nás!
Ing. Lukáš Václavek
Ing. Lukáš Václavek

Obchodní manažer hal

+420 702 070 812 Call
Zaujala Vás naše nabídka hal? Kontaktujte mě a domluvíme se na spolupráci.

Cílem je najít ekonomicky výhodné, efektivní a dlouhodobé řešení

Za sebou máme již celou řadu rekonstrukcí počínaje jednoduchou výměnou střešní krytiny či opláštění až po komplikované projekty zahrnující například ukotvení sekundární nosné konstrukce do starých betonových nosných rámů s montáží izolovaného opláštění ze sendvičových panelů nebo úplnou výměnu nosné střešní konstrukce a následnou montáž izolovaného střešního pláště na halu o ploše 1000 m2. A to vše při zachování původních betonových podlah.

Vždy se snažíme najít pro investora odpovídající řešení. Společně hledáme to nejvhodnější, a to nejen z pohledu ceny, kdy se pokusíme například využít staré nosné konstrukce, opěrné zdi a stavební prvky z původní budovy, ale i z pohledu funkčnosti. Též se vždy zaměřujeme na přesnou definici záměru a jeho provedení, které umožní zařadit rekonstrukci do odpisové skupiny dovolující zrychlené odepisování v případě opravy. Dále pomáháme omezit byrokratické zatížení v případě rozsahu stavebního povolení a podobně.

Napište nám!

Typy realizovaných rekonstrukcí

 1. Výměna střešní krytiny s přípravou na fotovoltaické panely.
 2. Výměna střešní krytiny a stěnového opláštění za novou lehkou střešní a stěnovou krytinu Borga nebo za izolovaný systém (Borga skládaný plášť, sendvičové panely) bez zásahu do nosné konstrukce střechy a stěn.
 3. Nahrazení a zesílení sekundární nosné konstrukce střechy a stěn a výměna stávajícího opláštění za nové opláštění neizolované (stěnové a střešní krytiny Borga) nebo izolované (Borga skládaný plášť, sendvičové panely).
 4. Úplné nahrazení primární nosné konstrukce Borga střešním vazníkemmontáž nového opláštění neizolovaného (stěnové a střešní krytiny Borga) nebo izolovaného (Borga skládaný plášť, sendvičové panely).
 5. Montáž nového opláštění (střešní a stěnové profily Borga) do stávajícího betonového či cihlového  objektu, kotvení je prováděno do stávajících stěn.
 6. Rekonstrukce betonových hal, kdy se provede výměna sekundární nosné konstrukce a montáž nového opláštění neizolovaného (stěnové a střešní krytiny Borga) nebo izolovaného (Borga skládaný plášť, sendvičové panely).

Řada rekonstrukcí je ve skutečnosti mixem výše uvedených variant. Zásadní je proto obhlídka vlastního objektu naším pracovníkem, posouzení proveditelnosti a definování dalších kroků umožňujících správné rozhodnutí vedoucí posléze k vlastní bezpečné realizaci. Musíme ovšem také upozornit na to, že ne na všech objektech lze rekonstrukci úspěšně provést, a to z důvodů jak technických či bezpečnostních, tak i finančních: rekonstrukce by zkrátka často stála více než výstavba nové haly.

To vše vám může Borga nabídnout díky tomu, že máme pod kontrolou celý projektový řetězec

 • Jsme výrobci i prodejci lehkých střešních a stěnových krytin jako například trapézových plechů či krytiny ve tvaru tašky Elegant.
 • Jsme výrobci různých typů rámových konstrukcí, které umožňují vyřešit různé zatěžovací stavy, přičemž nejsme vázáni definovanými moduly rozestupů rámů. Umíme zakomponovat různé výšky sloupů či asymetrické umístění kotvení, jež přizpůsobíme konkrétním požadavkům a potřebám a které zároveň optimalizujeme v závislosti na zatížení a lokálních podmínkách.
 • Jsme výrobci řady prvků sekundární konstrukce a speciálních profilů umožňujících zakomponovat různé prostupy a průchody jako kupříkladu okna, dveře či vrata, větrací a bezpečnostní prvky a jiné.
 • Máme vlastní odzkoušená systémová řešení jednotlivých detailů díky Borga stavebnímu systému, který je optimalizován našimi statiky a projektanty a prověřen skutečnými realizacemi.
 • Máme zkušené projektové manažery a montážní týmy dlouhodobě pracující s naším systémem, kteří již realizovali řadu rekonstrukcí.
Kontaktujte nás!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...