Search
Poptávky

Vaznice a paždíky (Z-profily a C-profily)

V naší společnosti vyrábíme profily tvarované za studena již řadu let. Dokonale známe potřeby našich zákazníků a proto jim nabízíme různé typy těch nejlepších profilů v oboru. Při stavbě střechy a stěn je moudré používat tenkostěnné profily společnosti Borga jako nosný prvek. Další výhodou je, že díky lehkým profilům lze při instalaci trapézových plechů dosáhnout přímých linií, a tím i vyšší atraktivity haly.

JAK SE VYRÁBÍ OCELOVÉ Z-PROFILY?

Proces lisování profilů za studena v naší společnosti spočívá v provádění plastické deformace materiálu dle konkrétního návrhu. Tento proces probíhá na strojích pracujících s velkou silou a mimořádnou přesností na rozdíl od lisování za tepla.

V důsledku takové práce dochází ke zvýšení hustoty defektů v krystalografické mřížce a akumulaci deformační energie. To je tím větší, čím nižší je teplota zpracování. Výsledkem tohoto typu působení je změna fyzikálních a mechanických vlastností součástí. Můžeme tedy mluvit o zvýšení tvrdosti a snížení plasticity.

Díky tomu máme stabilní ocelové konstrukce.

Z - profily

Ocelové Z-profily jsou jedním z naprosto nezbytných prvků pro stavbu ocelových konstrukcí modulových hal. může být použit dvěma způsoby a to jak střešní vaznice tak i stěnový paždík.

Speciálně navrhnutý tvar nosníků umožňuje jejich spojování přesahem, což představuje zdvojení profilu a zvýšení únosnosti nad podporou.

Ve většině případů se Z profily používají tak, že je stabilizována pouze jedna z přírub.

 

JAK SE VYRÁBÍ OCELOVÉ C-PROFILY?

C-profily jsou klasifikované jako hutní výrobky, které jsou vyráběny za působení teplot různých hodnot.

Tyto typy stavebních dílců jsou vyráběny procesem válcování, jehož podstatou je dát požadovaný tvar konkrétnímu druhu materiálu.

Za zmínku také stojí, že jak za tepla, tak za studena tvarované profily mají různé velikosti. Díky tomu jsou pak dostupné v různých velikostech, výrazně se tím zvyšuje míra jejich užitečnosti.

Výhody

  • vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám
  • trvanlivost
  • nadprůměrná tuhost
  • možnost výroby otvorů nebo úkosů dle specifikace
  • Navíc díky galvanizačním vlastnostem ocelových rámů tyto komponenty dobře fungují i v korozivní atmosféře.

Technické údaje:

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...