Borga
Search

Pro chov skotu zvolte kravín

 

Společnost Borga je výrobcem zemědělských hal sloužících jako kravíny nebo jízdárny, ale také skladových hal určených pro parkování zemědělských strojů či k uskladnění sklizených plodin a krmiv.

Kravíny neboli stáje (přístřešky) jsou vhodné pro dojnice, krávy, krávy v období stání na sucho a podobně. Tvary a velikosti kravínů jsou závislé mimo jiné na technologii chovu a tvaru pozemku, na kterém má být investice realizována.

Systém ocelových hal Borga umožňuje na jednom místě chovat skot zároveň ve volném boxovém ustájení i v kotcovém ustájení.

Vizualizace zimoviště:

Haly Borga mohou být navrženy jako jednolodní či vícelodní a jejich délka není omezena. Výhodou je možnost přípravy haly pro budoucí prodloužení. Jedním z nejdůležitějších hledisek při návrhu nového kravína je ochrana proti korozi. Hlavní nosná konstrukce hal Borga je opatřena certifikovaným nátěrovým systémem určeným do agresivního prostředí s vysokou odolností proti korozi. Ostatní komponenty jsou vyrobeny z kvalitní pozinkované oceli.

Kravíny s izolovaným či neizolovaným opláštěním

Opláštění kravína může být v závislosti na navržené technologii zvoleno buď izolované či neizolované. Opláštění stěn se může lišit dle specifických potřeb (plech, průvanové sítě, zdivo, dřevo, beton a tak dále).

V neizolované variantě hal Borga je k opláštění použit oboustranně pozinkovaný ocelový plech opatřený polyesterovým nátěrem. Praktickým doplňkem je opatření střešního pláště na vnitřní straně antikondenzačním systémem DROP-STOP, který omezuje odkapávání kondenzátu.

V izolované variantě kravínů je pro opláštění střechy nejčastěji použit sendvičový panel s izolačním jádrem (PUR, PIR, minerální vata) z důvodu odstranění tepelného stresu skotu.

 

Perforovaný plech – video

Větrání, osvětlení a příslušenství

Při chovu skotu je kladen důraz na dostatečnou cirkulaci vzduchu a osvětlení. Světlo ve vysoké míře ovlivňuje produkci, reprodukci, příjem krmiva a chování krav. Cirkulace vzduchu je zajištěna vhodným technologickým řešením bočních stěn (průvanové sítě, plachty, perforovaný plech viz video) a hřebenovou větrací štěrbinou zajišťující takzvaný komínový efekt. Výhodou naší větrací štěrbiny je možnost osazení průsvitným sklolaminátem. Tím je zajištěno jak větrání, tak i přívod přirozeného světla do stáje.

Na přání zákazníka lze halu vybavit dalšími doplňky

 

  POPTEJTE ZDE

nebyla nalezena žádná shoda "{{query}}", zkuste to prosím zadat jiný hledaný výraz.
Please wait, searching for "{{query}}" ...