Search
Poptávky

Vše začalo před 25 lety festivalem oktoberfest a stanem církve Filadelfia church.

„Získal jsem cirkusový stan, který používala začátkem 90. let církev Filadelfia Church jako mobilní kostel,“ říká Joachim Wahlström, většinový vlastník společnosti Skara Tält & Montage AB.

TEXT: EVERT BLOMKVIST | FOTOGRAFIE: THOMAS HARRYSSON

Joachima Wahlströma napadlo, že by mohl být dobrý nápad začít stan pronajímat a vydělat nějaké peníze, a to také udělal. Začal poskytovat vybavení pro festivaly Oktoberfest v několika švédských městech. Časem se společnost rozrostla natolik, že nyní provozuje svoje aktivity v celém Švédsku a dokonce i po celé Evropě.

Skladiště společnosti dnes neobsahuje pouze stany všech tvarů a velikostí, ale také pódia, stojany, nábytek, oplocení a vše, co k tomu patří – všechny různé druhy vybavení používané na všech možných událostech.

„Koncerty, festivaly, svatby, firemní události, veletrhy – jistě, zvládneme vše,“ říká Joachim, který nyní provozuje společnost na plný úvazek již patnáct let a má šest nebo sedm zaměstnanců.

„Také pronajímáme spoustu různých systémů chránících před vlivem počasí pro staveniště, takže máme celý rok co dělat.“

Když stávající prostory přestávaly společnosti stačit, Joachim se rozhodl vybudovat novou vyhovující centrálu, i když chvíli trvalo, než se k tomu skutečně dostal.

„Ano, přemýšleli jsme o tom pravděpodobně několik let, než jsme se nakonec rozhodli.“

V průběhu této doby Joachim navázal kontakt se společností Borga a začal rozvíjet několik představ o tom, jak by měla budova vypadat. Dříve než se rozhodl zahájit stavbu nové budovy, pomohli mu zaměstnanci společnosti Borga tyto představy uvést do praxe. Než konečně začaly stavební práce, bylo předloženo několik různých návrhů.

Po zahájení trval stavební projekt o něco déle, než se čekalo, protože přišla neobvykle studená zima s velkým množstvím sněhu.

„To samozřejmě nebyla vina společnosti Borga,“ říká Joachim.

„Plán byl takový, že nové prostory budou dokončeny před příchodem zimy, a to by se jistě povedlo, kdyby šlo o běžnou zimu,“ vysvětluje.

„Ale extrémně nízké teploty se sněhovými srážkami přišly velice brzy na zeměpisnou šířku Skary, takže se celý projekt opozdil.“

Když však byla budova dokončena, byla přesně podle Joachimových představ.

„Samozřejmě u stavebních projektů se vždy stává, že kdybyste se mohli vrátit na začátek, některé věci byste udělali jinak. Dá se ale obecně říci, že to dopadlo dobře. „Jsem skutečně velice spokojený s komunikací a spoluprací se společností Borga v průběhu celého návrhu,“ říká Joachim, podle kterého má nyní společnost ideální sídlo.

 

Fakta o společnosti Skara Tält & Montage AB: Skara Tält & Montage AB je společnost, která pronajímá stany a další vybavení pro koncerty, festivaly, veletrhy, firemní i soukromé události. Také dodává oplocení a systémy chránící před vlivem počasí pro stavební průmysl. Většinový vlastník Joachim Wahlström řídí společnost na plný úvazek již 15 let.

  POPTEJTE ZDE

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobrazit více {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...